Sauna

Co si takhle jednou otevřeně popovídat o sauně? 

Ne, že by se snad o chození do sauny někdy nemluvilo, ale zdá se mi to celé trochu zahalené tajemstvím. Ano, občas zaslechnu takové to, jó, sauna, tam chodím, to je zdravý a posiluješ tím imunitu, no, jasně, sauna je skvělá. Ale dál se to nerozebírá, nebo alespoň v mém okolí ne. Jako dopodrobna. 

Je to u vás podobně?

Děsně by mě totiž zajímalo, co se vám při takovém rozhovoru honí hlavou.  Zda vás třeba napadne ta představa, jak tam ten člověk nahatej sedí vedle dalších nahatých lidí. Jestli tam zkrátka sedí doopravdy odkrytý a třeba si s nimi normálně povídá, jakoby nic, jakoby tam ta prsa a pytlíci prostě nebyli. 

Třeba tuhle se s kolegyní bavíme o jednom bazéně, normálně vdaná ženská, a ona povídá, jó, tam chodíme s kámošema do sauny. 

A teď si v duchu říkám, počkej, to tam jako sedíš s kámošema a prostě prsa, pytlíci, tohle všechno? A nahlas říkám, no jasně, sauna je zdravá, sauna je skvělá, imunita a podobně. Jsem srab se zeptat. 

Někdy také následuje tzv. porovnávačka s mou vlastní verzí chození do sauny, která je ve skutečnosti chození do páry na deset minut v plavkách i ručníku poté, co si zajdu párkrát do roka zaplavat. Samozřejmě do dámské parní komory, pohled mám přitom zapíchnutý do země.

Uvědomila jsem si, že nemám páru (ha, pára), jak to vnímají ostatní lidé. Tu nahotu. Předpokládáte ji v sauně automaticky, nebo vás to uvádí do rozpaků? Porušujete zákaz nošení plavek, nebo ne?

Víte, jeden můj známý je velký nadšenec do saunování. Choděj tam se ženou a když se vrátí, jsou potom jako vyměnění, naprosto se vznáší na vlnách nadšení, vitality a krásy. Zajímalo mě, čím to, tak jsem se jich posledně trochu vyptávala. Správné saunování by dle získaných informací mělo vypadat tak, že se umytí a v prostěradle jdete posadit do sauny, tam se 15 minut potíte, poté si jdete dát sprchu, aby jste to ze sebe smyli a následně se jdete kompletně ponořit do studeného bazénku, který má asi tak 7 stupňů. Je dobré se také zajít napít a ještě chvíli odpočívat na lehátku. Takhle to za jedno saunování uděláte celkem třikrát. 

Vzhledem k tomu, že v saunách bývá zákaz nošení plavek a že s prostěradlem se do vody nechodí, tak zkrátka minimálně tehdy vás tam všichni spatřej v celé kráse, ať to do té doby zakrýváte, co to jde. 

Ti známí mi říkali, že můžu jít příště s nimi. Ehm. 

Ale jednoho dne jsem si konečně řekla, Ivko, ty se chceš také vznášet na vlně nadšení, vitality a krásy, překonala jsem stud a šla sama do sauny.

Pro začátek jsem zalezla do jedné menší, kde seděli další tři lidé. Hned po rozkoukání jsem zhodnotila situaci; pán vedle mě byl úplně odkrytý a také úplně v pohodě, asi zkušený saunař, říkám si. Kluk s holčinou, kteří seděli na druhé straně, byli odkrytí tak napůl. Dávám se s nimi nervózně do řeči, ptám se jich na ledový bazén a jestli tam opravdu vlezou. Jsou milí a říkají, že můžu jít s nimi. 

Tak se stalo, že sedím v pidi ledovém bazénku nahatá vedle dalších dvou nahatých lidí, kteří spolu choděj a říkám si, jestli to je tady takhle normální, nebo jestli jsem vlezlá. 

Ale když vylezu z toho bazénu, na ničem z toho už nesejde, protože právě prožívám naprosto krásný motání hlavy a dosud nepoznaný pocit blaženosti. Tak tohle je to, o čem všichni mluvili.

V dalším kole saunování už se raduji, jak je to hezké, že mohou lidi takhle spolu koexistovat a nemusí v tom být nic sexuálního, jak je ta nahota vlastně přirozená, takže si tam s těmi naháči hovím, jsou tam muži, ženy, svět je nahatý a pohodový. Ledový bazének je opět obsazený jedním chlápkem, ale pytlík sem, pytlík tam, dle nově naučených antických pravidel se nořím do bazénku také. 

Když po mně později ten chlápek pokukuje u baru s vodou, říkám si, tak se zase uklidníme, Ivano, ta sexualita asi přece jen úplně nezmizela, antika neantika, příště lezeš do bazénu se zadanýma. 

Ale stejně je to tady pěkný.

Na závěr přikládám pohled na místní sochu Markraběte Jošta Lucemburského. Jistě uznáte, že pohled na hlavu jeho koně vypadá odspodu velmi působivě. 

Zároveň můžete tento výjev pozorovat i ve zmíněné sauně Lázní Rašínova. Je to tedy takový obrázek dva v jednom. Obě tyto brněnské pamětihodnosti jsou od sebe vzdálené pouhých 55 metrů.

Tak tedy naháčům zdar! 🙂